Abbildungen der Seite
PDF
EPUB

16 Samuel Ingalls,

Baldwin 22 Robert Johnson, Jr.,

Gorham 194 Joseph Larrabee,

Scarborough 105 Sylvanus R. Lyman,

Portland 20 John Megquier,

Poland 14 Samuel Merrill,

Cumberland 196 Daniel Merrill,

Falmouth 114 Charles Millet,

Minot 163 George Perley,

Gray 52 Benjamin Quinby,

Westbrook 152 Paul Randall,

Harpswell 66 Lemuel Rich, 3d,

Standish 150 Amos Sawyer,

Pownal 83 Sargent Shaw,

Windham 174 Hiram Staples,

Cape Elizabeth 149 Jonathan Strout,

Durham 50 Elisha Trowbridge,

Portland 160 Ebenezer Witham,

Danville 7 Daniel Weston,

Otisfield County of Lincoln. 121 Nathaniel Carlton,

Whitefield 147 Joseph Clark,

Waldoborough 95 Simon Elliot,

Bristol 120 Jason Fuller,

Boothbay 142 Philip M. Garcelon,

Lisbon 12 Benjamin Goodwin,

Dresden 13 Job Gray,

Bowdoinham 23 Nathaniel Green,

Topsham 158 Samuel Hills,

Union 53 Wait W. Keene,

Bremen 113 Iddo K. Kimball,

Thomaston 96 Joshua Linnekin,

Washington 26 Freeman H. Morse,

Bath 28 Barker Neal,

Wiscasset 119 Edward O'Brien,

Warren 25 Ebenezer Otis,

St. George

94 Norton P. Parsons,

Edgecomb 192 William Perry,

Bowdoin 27 Benjamin W. Plummer, Alna 97 John Q. Reed,

Nobleborough 11 Samuel Sewall,

Phipsburg 132 Joel Small,

Wales 117 John Thwing,

Woolwich 85 Thaddeus Weeks,

Jefferson 5 Life Wilson,

Thomaston County of liancock. 199 Robert Berry,

Trenton 21 Jacob Dodge,

Sedgwick 18 John S. Dodge,

Mt. Desert 54 Aaron P. Emerson,

Orland 186 Roswell Pitts,

Dedham 48 Sewall Lake,

Bucksport 86 Benjamin Moore,

Gouldsborough 173 Solomon J. Treworgy,

Ellsworth 81 Samuel Whitmore,

Deer Isle 151 Jeremiah Wardwell,

Penobscot County of Washington. 168 Henry Bailey,

Columbia 71 Ichabod R. Chadbourne, Eastport 40 Benjanin D. Eastman, East Machias 39 Ebenezer Fisher, Jr.,

Charlotte 33 Sanford M. Hunt,

Lubec 139 Elias Kelsey,

Calais 15 William Nichols,

Cherry field 34 Isaac J. Stevens,

Machias County of Kennebec. 164 John Blanchard,

Pittston 2 John B. Clifford,

Sidney 82 Ebenezer F. Deane,

Gardiner 169 John Haynes,

Readfield 119 Ezekiel Holmes,

Winthrop 148 Jacob Main,

Belgrade

45 Benjamin F. Melvin, Hallowell 17 David McGafly,

Mt. Vernon 118 John Otis,

Hallowell 159 David W. Perry,

Litchfield 166 Luther Severance,

Augusta 176 Amos Stickney,

Vassalborough 170 Benjamin Swan,

Augusta 61 John B. Swanton,

Windsor 89 Joshua S. Turner,

Leeds 138 Matthias Weeks,

Clinton 35 Erastus 0. Wheeler,

Waterville County of Oxford. 155 Charles Andrews,

Turner 49 John W. Dana,

Fryeburg 122 James H. Farnum,

Ruinford 62 Peter Gerry,

Waterford 162 Lazarus Hathaway,

Paris 55 Timothy Hastings,

Bethel 112 John Higgins,

Porter 64 Willard Kelsey,

Livermore 56 Asa Kimball,

Gilead 156 John J. Perry,

Oxford 3 Noah Prince,

Buckfield 175 Ebenezer Seavey,

Brownfield 102 Simon Stevens,

Norway 179 Joseph Tobin,

Hartford 136 Farewell Walton,

Peru County of Somerset. 43 Allen Baker,

Solon 104 Jonathan Blake,

Athens 24 Abner Coburn,

Bloomfield 107 Thomas Conner,

Fairfield 29 Benjamin Daggett,

Palmyra 36 George C. Getchell,

Anson 184 Warren Hill,

New Portland

46 Josiah Hinkley,
183 Melzer Lindsey,
111 John Morrill,
103 Richard Person,
40 John Ward,

Mercer
Norridgewock
Madison
Canaan
Ripley

County of Penobscot. 87 Elisha H. Allen,

Bangor 123 Noah Barker,

Exeter 78 Charles Beal,

Kirkland 10 Zebulon Bradley,

Charleston 154 Joseph W. Eaton,

Plymouth Hannibal Hamlin, Speaker, Hampden 6 William C. Hammatt,

Howland 77 Isaac P. Haynes,

Passadumkeag 38 Abiel W. Kennedy,

Orono
185 Samuel W. McMahon, Eddington
143 Nathan Nickerson,

Orrington
75 John L. Robinson.

Corinth

County of Waldo. 93 Stephen Barrows,

Camden 128 Benjamin F. Blackstone, Belfast 126 John Croxford,

Jackson 19 Jason Dodge,

Liberty 141 William Doyle,

Northport 182 John Durham,

Waldo Plantation 41 Bradford S. Foster,

Freedom 99 Ebenezer Haley,

Frankfort 180 George Lermond,

Hope 1 Dennis L. Milliken,

Burnham 172 Lewis Pitcher,

Belmont 72 James Smith,

Vioalhaven
31 Henry Staples,

Prospect
4 Ebenezer H. Thomas, Lincolnville
3 Moses True,

Montville

L

County of Franklin. 88 Alanson B. Caswell,

Farmington 101 Philip A. Eastman,

Strong 167 Roger Ela,

New Sharon 129 John Gilkey,

Freeman 90 Charles Heath,

Madrid 47 Francis Lawrence,

Canton 65 David Mitchell,

Temple 125 Cyrus Pierce,

Chesterville 106 John Toothaker, Jr.,

Phillips 30 Josiah Willard,

Wilton County of Piscataquis. 91 Hiram Douty,

Sangerville 153 Thomas Proctor,

Dover County of Aroostook. 73 Shepard Carey,

Houlton 44 Nehemiah Leavett,

Smyrna

ELBRIDGE Gerry, of Waterford, Clerk.
Joseph Hockey, of Freedom, Ass't Clerk.

William M. SAUNDERS, Messenger.

Benjamin PARTENDGE, } Ass’t Messengers.

CLARK
Philip C. JOHNSON, Jr., Page.

The CLERGYMEN of Augusta and Hallowell officiate as Chaplains in rotation.

[ocr errors]

MONITORS.
1st Division, Mr. Prince of Buckfield.
2d

Wheeler of Waterville.
3d

Dodge of Sedgwick. 4th

Fisher of Charlotte. 5th

Mitchell of Temple. 6th

Morse of Bath.

« ZurückWeiter »