Marketingu: qasje shkencore-islame

Cover
Fjalaime!, 25.04.2018 - 327 Seiten

 Libri trajton bazat e marketingut nga aspekti shkencor-Islam. Gjithashtu, trajton dhe definon tė gjitha elementet bazė tė marketingut nė mėnyrė shkencore. Thellimi, nė trajtimin e elementeve, bėhet vetėm nė identifikimin e tyre duke mos u zhytur nė trajtimin nė aspektin strategjikė-vendimmarrės. Pėrkrah trajtimit dhe definimit shkencor tė elementeve bėhet edhe analiza e tyre dhe kthjellimi i tyre pėrmes argumenteve islame duke vėnė nė dritė ligjėsimin Islam mbi to. Pėr mė tepėr, nė kėtė pikė thesari Islam jo vetėm qė posedon fuqinė e vlerėsimit tė zhvillimeve shkencore, por edhe nxitė nė zhvillime tė mėtejme, tė cilat gjithashtu sipas kapaciteti tonė studimorė, merren parasysh dhe trajtohen. 

Libri pėrqendrohet nė trajtimin e tematikės nė thellėsinė e caktuar, ku merret parasysh korniza e bazave tė marketingut, ashtu qė tė mund tė kuptohet dhe aplikohet edhe nga lexuesit tė cilėt nuk kanė njohuri tė shumta nė sferėn e marketingut.

 

Was andere dazu sagen - Rezension schreiben

Es wurden keine Rezensionen gefunden.

Inhalt

Vlerėsimi i kėrkesės
141
Llojet e tregjeve
147
Segmentimi i tregut
154
Hulumtimi i tregut
172
MIKSI I MARKETINGUT
184
BUXHETIMI IMPLEMENTIMI KONTROLLI
282
Zbatimi i planit
288
Kontrolli i marketingut
298
Urheberrecht

Häufige Begriffe und Wortgruppen

Über den Autor (2018)

  Skender Mustafi, profesionist nė fushėn e administrimit tė biznesit me thellim nė marketing-menaxhment, si dhe nė fushėn e aplikimit tė sistemeve informative nė biznes. Autor i dhjetėra punimeve shkencore nė fushėn e biznesit dhe aplikimit tė sistemeve informative nė biznes.

Bibliografische Informationen